Skip to content
ZIEMIA KŁODZKA
CZYSTE POWIETRZE
Zobacz informacje o projekcie
PRZEJDŹ DALEJ
REALIZACJE BENEFICJENTÓW
Zobacz wybrane realizacje
ZOBACZ REALIZACJE
OGŁOSZENIA I NABORY
Zobacz listę
PRZEJDŹ DALEJ
Previous
Next

CZYSTE POWIETRZE

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub unikniecie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomaga chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększa domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

NARESZCIE CZYSTE POWIETRZE – WYNIKI KONKURSU

Wiemy kto dostanie dofinansowanie! Siedem gmin i siedem list rankingowych. Sprawdź czy Ci się udało. Listy rankingowe znajdziecie Państwo w zakładce „nabór” klikając na gminę, w której przystępowaliście Państwo do projektu.

CZYTAJ DAlEJ »
AKTUALNOŚCI

NABORY ZAKOŃCZONE

Wiemy już ile wniosków wpłynęło do poszczególnych gmin w ramach trwającego projektu „Ziemia Kłodzka – czyste powietrze (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Stoszowice)”. Niestety z zebranych poniżej informacji wynika, że nie wszyscy otrzymają dofinansowanie. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób zabiega i interesuje się tematem ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza.

CZYTAJ DAlEJ »
AKTUALNOŚCI

CZYSTE POWIETRZE TYLKO DO ŚRODY

Jeszcze tylko do 14 października (środa) można składać wnioski o grant w każdej z gmin, która bierze udział w projekcie pn. „Ziemia Kłodzka – czyste

CZYTAJ DAlEJ »
AKTUALNOŚCI

NABORY WNIOSKÓW ROZPOCZĘTE

Rozpoczęły się nabory wniosków dla poszczególnych gmin o udzielanie grantów w ramach projektu, który potrwa do 14 października 2020 r., do godz. 15.00. Pełna treść ogłoszeń o przystąpieniu do realizacji projektu grantowego wraz z formularzami znajduje się w zakładce NABÓR.

CZYTAJ DAlEJ »
AKTUALNOŚCI

DYŻURY EKSPERTA

W określone dni w punktach kontaktowych każdej z gmin , będą pełnić dyżury eksperci merytoryczni, którzy doradzą Państwu np. w zakresie wyboru nowego źródła ciepła czy też wyliczenia optymalnej mocy paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do kontaktu i przypominamy o konieczności wcześniejszego umówienia spotkania.

CZYTAJ DAlEJ »

INFORMACJE O PROJEKCIE